Kādēļ vitamīni un minerālvielas ir nepieciešamas?

Mūsdienu uzturs un dažādās diētas ir nepilnvērtīgas, tiek lietoti termiski apstrādāti un kalorijām bagāti ēdieni, tāpēc bieži vien mums trūkst organismā neaizstājamo un nepieciešamo uzturvielu.

Vitamīni ir organismā neaizstājamas vielas, bet, tā kā cilvēka organisms spēj sintezēt tikai D vitamīnu, vitamīni ir jāuzņem ar uzturu. Daži vitamīni darbojas kā antioksidanti, iznīcinot brīvos radikāļus, kas organismā radušies radiācijas, pārmērīga saules starojuma, pesticīdu, smēķēšanas, psiholoģiskas spriedzes ietekmē.

taukos šķīstošie vitamīni (A, D, E vitamīni)

ūdenī šķīstošie vitamīni (C vitamīns un B grupas vitamīni)

Ūdenī šķīstošos vitamīnus organisms neuzkrāj. Ja organisms tos nespēj pilnvērtīgi izmantot, tie tiek izvadīti kopā ar lieko šķidrumu. Lai organisms darbotos pilnvērtīgi, ir nepieciešams regulāri uzņemt vitamīnus.

Minerālvielas un mikroelementi cilvēka organismā ir nelielā daudzumā, tomēr tie ir ļoti nepieciešami organisma dzīvības procesiem. Tie iesaistās enerģijas veidošanas procesā, uztur šķidruma līdzsvaru, kas nepieciešams nervu sistēmas un muskuļu darbībai.

Aminoskābes – nepieciešamas organisma vispārējai funkcijai. Nepilnvērtīgs uzturs izraisa virkni problēmu – stājas traucējumus, gremošanas sistēmas problēmas, nogurumu, grūtības koncentrēties, biežas slimošanas u.c.

Ko darīt?

Šādos gadījumos, profilaksei, var noderēt vitamīnu un minerālvielu kompleksi, jo tie palīdz stiprināt organismu un imunitāti. Atsevišķi vitamīnu grupas lieto tikai tajos gadījumos, ja to īpaši norādījis ārsts.